Lenovo ısınma sorunu

Lenovo Bakım Servisi
Lenovo Bakım Servisi

Lenovo ısınma sorunu yaşanılan notebooklarda mutlaka genel bakım yapılmalıdır.Bu bakım ile birlikte termal macu ndeğişimleri, oksit temizlikleri, soğutucu kanal temizlikleri vb. işlemler yapılmalıdır.Isı dğerleri normal değerler aralıpında çalışmayan lenovo notebooklar ileride onarımı mümkün olmayan arızalar çıkarabilmektedir.

Lehim yapılarından oluşran entegreler yüksek sıcaklıklar altında çalışır ise deforme olarak özelliklerini kaybetmektedir.O nedenle garanti süresini dolduran notebooklar bakım işlemlerinden geçmelidir.

Lenovo anakart solisyon temizlik işlemi ile devre yapıları ve anakart devre yolları özelliklerini kaybetmeden çalışmaya devam ederler.80 fahrenheit ısı seviyesine gelen notebooklar devre koruması ile notebookun kapanmasını sağlar.Bu kapanmalar hard disk üzerinde bad sector oluşmasına neden olur ve tekrarlayan bu durumlar bilgi kaybında neden olur.

Lenovo notebook ısınma sorunu yaşandığı taktirde vakit kaybetmeden teknik servis desteği alınarak bakım yaptırılmalıdır.Garanti süresini dolduran lenovo notebook modellerinde yılda bir kez bakım yaptırmak en doğu işlemdir.Bu işlemi yaptırdığınız sürece notebookunuzu uzun yıllar kullanma imkanı bulursunuz.

Notebook bakım kaynaklı olmayan ısınma problemleri

Lenovo Isınma Sorunu
Lenovo Isınma Sorunu

Notebook anakart üzerinde müdahil yapıda bulunan entegrelerde yaşanılan arızalar bu aşırı ısınmaya neden olabilir.Özellikle bga entegresi ve ı/0 entegresi en çok arızası ile karşılaşılan parçalardır.

Entegre ısınma sorunlarında arıza onarımı anakart değişimine kadar gidebilmektedir.Bu durum masraf boyutları nedeni ile belkide onarım yapılmaması gereken bir durum olabilir.

Lenovo notebook ısınma sorunu desteği için teknik servis personellerimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Lenovo İzmir Notebook Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

İzmir lenovo teknik servis işlemlerinden bazıları;

Lenovo notebook format işlemi
* Asus notebook orjinal windows işletim sisteminin kurulumu ve güncellenmesi
* Sürücülerin (notebook driver) kurulumları ve güncellemeleri
* Yardımcı programların yüklenmesi ve güncellemeleri

Lenovo notebook bakım işlemi
* Termal macun değişimleri
* Anakart solisyon ile temizlikleri
* Kısa devre kontrolleri ve temizlikleri
* Notebook menteşe bakımları
* Notebook soğutma sistemi temizlikleri
* Notebook iç kasa temizlikleri
* Notebook dış kasa temizlikleri
* Notebook klavye temizliği

Lenovo Servis izmir – EDK Bilgisayar 

Konuşmay Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?